VIVAT KREATIVITA!

Další milou ženou, se kterou spolupracuji, tentokráte na obrazových kartách, je Zdenka Tomaidesová. Zdenka je kouč a trenér NLP, je tváří vzdělávací agentury EDUX a autorkou blogu Chci změnu, kde se můžete dočíst právě i o kartách. A hele, koukám poslední blog je o tom, jak zhubnout, tak to mě celkem zajímá...nebo že by se mi srazily kalhoty?devil

Kdo chce Zdenku poznat blíže, má možnost:

 

Jak byste popsala svět, ve kterém žijete? 

Jako moře. Barevný, dobrodružný, klidný i neklidný. Někdy Vámi vlny příjemně houpají, jindy Vás nějaká vlna vyhodí nahoru a jindy Vámi zase smýkne dolů. Podstatné je, že jste neustále v pohybu. Něco se děje, mění, přichází a odchází.

Máte nějaké životní heslo? 

Ne, ale když mi není zrovna skvěle, tak si připomenu dvě myšlenky. První - neexistuje neúspěch, jenom zpětná vazba. Je potřeba k věcem jednoduše přistupovat jinak a hledat cestu. Druhá -  když se věcí nedaří, jsem uvízlá v rutině či raněná profesní slepotou, tak si říkám, že pokud budu dělat věci stejně, budu dostávat stejné výsledky. Takže je potřeba věci měnit, dělat je jinak.

Co máte ráda, co ráda děláte?  

Miluji humor. Přináší mi nadhled, radost a jednání v napjatých situacích odlehčí. V poslední době mám ráda životopisné filmy o osobnostech z hudebního světa, jako jsou například Edith Piaf či Falco. Pak mám ráda moderní jazz a balkánskou hudbu. Objevila jsem čajovnu, kde mohu popíjet čaj a malovat keramiku. Velkou inspirací jsou pro mě knihy.

Jak jste se dostala ke své současné práci a jak to ovlivnilo Váš život?

Velký vliv na mě měla má teta žijící v zahraničí. Když jsem byla na gymnáziu, ona přednášela, cestovala, psala knihy a zajímala se o psychologii, fungování mozku, pracovala s lidmi v oblasti psychologie a poradenství. Mé první kroky ještě nevedly k psychologii a práci s lidmi. To přišlo až později. Nejdříve jsme pracovala jako personalistka, pak jako obchodnice. Postupem času a sbíráním různých pracovních a životních zkušeností jsem se dostala k výuce a koučování. Věřím tomu, že člověk si potřebuje něco zažít, získat různorodé zkušenosti.Teprve pak, když sám vyzraje, může být schopen pomáhat, chápat a podporovat druhé.

Co máte nejraději na svém životě či na své práci?

Svobodu, možnost volby v rozhodování, přístupech. Dále kreativitu, možnost dělat různé věci, kombinovat je a vytvářet něco nového. Důležitá je i zodpovědnost.

Když potřebujete zvednout náladu, co Vám pomáhá?

Příroda, procházka, pohled na moře, jezero, což mě uklidňuje. Také filmové komedie. Převážně staré francouzské, v nichž hrál Luis de Funes. Mám ráda filmy se členy hudební skupiny Les Charlots. Nebo filmy s Jeanem Reno, třeba film Návštěvníci.

Máte nějaký vzor?

Ne, vzor nemám. Vnímám a pozoruji lidi kolem sebe. Každý je svým způsobem obdivuhodný a pro mě inspirující. Ráda pracuji s lidmi různých typů i různého věku. Mám ráda lidi starší, 77 až 99 let, protože se od nich mohu hodně naučit, dodávají mi energii a dobrou náladu. Inspirují mě i děti. Od těch se toho také můžeme hodně naučit. V dospělém věku si zapomínáme hrát a hlavně snít, což je velká škoda. Různorodost je to, co potřebuji. Je to můj způsob, jak být vnímavá, kreativní a nucena vystupovat ze své zóny pohodlí.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Top